סוף סוף פעילות חכמה ומאתגרת למבוגרים, ויש גם הנחה מיוחדת לתושבי בבלי!

Thursday, April 2, 2015

מדי כמה שבועות, חוזר הריטואל הקבוע ונזרקת לחלל האוויר השאלה ״אז מה נעשה מחר?״ מבלי שלמישהו יש באמת תשובה. זה קורה לרוב ביום חמישי בערב, כשאנחנו מבינים שיש כמה שעות פנויות, שבאופן נדיר לא נחטפו ע״י גננת נלהבת, ושזה פחות או יותר זמן האיכות האמיתי היחיד ללא הילדים. ואז, תוך שיטוט באינטרנט בחיפוש אחרי משהו, העיניים שלי נתקלו במושג שהיה חדש עבורי: חדרי בריחה. 
 

 

 

מסתבר שמדובר בטרנד שתופס תאוצה בעולם מזה כמה שנים, ושלתל-אביב הגיע לפני פחות משנה. מדובר במשחק מחשבתי, המזכיר את המשחקים שהילדים שלנו משחקים בטאבלט ובאים לבקש מאיתנו עזרה מדי פעם, רק שהפעם זה הכל מתרחש בעולם הפיזי והאמיתי - אחרי שסיפרו לכם את סיפור המסגרת (אתם היורשים של... אתם חוקרי משטרה... וכד׳) אתם ננעלים בחדר, ומתחילים לחפש רמזים שיעזרו לכם לצאת מהחדר תוך פחות מ-60 דקות.

 

נשמע קל? אז זהו שבכלל לא. מעבר לרמזים הברורים של גילוי מפתחות למנעולים, יש המון רמזים לא פשוטים בכלל, שדורשים ריכוז, תושיה ופיצוח מחשבתי שלא היו מביישים את שרלוק הולמס בעצמו. זה סוג של ריאליטי פוגש משחק מחשב פוגש תשבץ הגיון. וזה כיף לא נורמאלי!

 

אנחנו הלכנו לחדר כמשפחה: אני, אלה ו-3 הילדים (11, 8, 4) כשהיה ברור לנו שהקטן מגיע רק כי לא מצאנו לו סידור ספונטני. כשנכנסו לחדר החשוך והמושקע, חשבנו שאנחנו יודעים בדיוק מה צריך לעשות,

והתעקשנו לא לקבל רמזים. ואז, כמה דקות לסיום, קיבלנו רמזים והבנו כמה רחוקים היינו וכמה עוד הפתעות חיכו לנו. הילדים יצאו משם באקסטזה ורק מחכים שניקח אותם לחדר נוסף, ואני ואלה גם מאד נהנהו וכעת מתלבטים אם ללכת עם הילדים שוב, או עם חברים... 

 

 

 

יש בתל-אביב כמה חדרים, ומבדיקת הביקורות בטריפ אדווייזר, נראה שיש 2 ממש מוצלחים. אחד מהם הוא זה שאנחנו היינו בו וקוראים לו Out of the Box. כמובן שהדבר הראשון שעשיתי כשיצאתי מהחדר הוא לבקש הנחה עבור תושבי בבלי, ואכן קיבלתם 10% הנחה - אתם רק צריכים לומר שהגעתם דרך בבליהוד.

 

זה האתר שלהם ואני ממליץ להתקשר לפני כדי לברר ולסגור את כל הפרטים מראש.
www.boxgame.co.il

 

בקיצור, חוויה שמתאימה גם למבוגרים (בין 2-5) וגם לילדים בוגרים (גיל 9+) שאוהבים לפצח חידות.

 

 

Please reload

פינת הנוסטלגיה
Please reload

תושבת החודש
Please reload

חיפוש לפי תגיות