היום נגמר שבוע החלל - אפשר עוד לבקר גם אם לא נרשמתם מראש

מאת ארז רובינשטיין אחת הסיבות שרובנו כל-כך אוהבים לגור בשכונת בבלי, היא הקירבה לכל האירועים המיוחדים שיש לתל-אביב להציע, חלקם במרחק הליכה. היום זה היום האחרון של שבוע החלל הישראלי, במסגרתה יש את פעילות אקדמיית החלל לילדים בגילאי 6-16 (והוריהם כמובן!) ממש קרוב אלינו, במוזיאון ארץ ישראל. הכניסה לאירוע הייתה מותנית בהרשמה בלבד, אך עכשיו עדכנו כי גם מי שלא נרשם, יוכל להיכנס בין השעות 19:00-20:30 ללא תשלום. פרטים על האירוע כאן: http://space.gov.il/node/339

מתוך העמוד:

אקדמיית החלל הישראלית

חלמתם אי פעם להיות אסטרונאוטים? חושבים שיש לכם את מה שצריך כדי לטוס לחלל? רוצים להציץ לעולמות אחרים? בואו לקחת חלק בהפנינג המרכזי של שבוע החלל לילדים ונוער ביוזמת סוכנות החלל הישראלית. ההפנינג השנה הוא כולו בסימן "אקדמיית החלל הישראלית" ותחנות שונות שיוצבו במתחם מדי ערב במהלך שבוע החלל, "יכשירו" את המשתתפים כמועמדים פוטנציאליים למשימות העתיד בחלל:

תחנה 1: "אקדמיית החלל". כל אסטרונאוט מתלמד מוזמן לתחנות הפעילות של אקדמיית החלל ובהן להתנסות בחוויית כוח G בין שמיים וארץ, ללמוד על תזונה בחלל, ליצור דגם לוויין אישי ועוד.

תחנה 2: "הטיסה לחלל". כאן אתם מוזמנים לסרט עוצר נשימה במתחם הפלנטריום, שיקח אתכם הרחק אל מעבר לאטמוספירה.

תחנה 3: "משימות חלל". באמצעות תצפית מודרכת במצפה, נשגר את הדמיון שלכם למסע בין כוכבים.

תחנה 4: "מאירים כוכבים"- באמצעות מייצג פיסול בין-גלקטי, נשתמש באור כדי לגעת בכוכבים המרוחקים מאיתנו שנות אור.

בפעילות נוספת שתתקיים במקום יודגם גם שימוש בלווינים בתחומי החיים השונים (תקשורת, מחקר ועוד), תוך מתן דגש על המחשת עקרונות מדעיים.

למבקרי האירוע יחולק גיליון חלל מיוחד של כתב העת גלילאו צעיר, בחסות סוכנות החלל הישראלית, בו תוכלו, בין השאר, לקרוא על תיירות חלל בעתיד, להתעניין בכישורים וההכשרה הדרושים על מנת להפוך לאסטרונאוטים, ללמוד על הישגיה של ישראל בתחום החלל והישגם של תלמידי בית ספר בשיגור לוויין סביב כדור הארץ.

רוצים טעימה ממה שמחכה לכם באקדמיית החלל הישראלית? כנסו לתמונה הזו, הורידו את האפליקציה וצאו לסיבוב במערכת השמש.

  • כמה: הפעילויות ללא תשלום.

  • עבור מי: לגילאי 6 עד 16

  • מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית: דן: 7, 13, 24, 25, 45, 127; אגד: 126, 171, 270, 271; אפיקים: 121; קווים: 94; נתיב אקספרס: 604; רכבת - תחנת האוניברסיטה

כתובת:

מוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב

חיים לבנון 2

תל אביב

ֿ

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש