יוסי עין דור, תושב השבוע הראשון שלא ממש אוהב את השכונה, אבל הוא אוהב את סינמה פרדיסו, אז סלחנו.

יוסי עין-דור, חי עם אורית בת זוגו מזה 16 שנה ואבא לאלונה בת 5. אחרי הצבא גר שנתיים בירושלים ועבד בתיאטרון "פרגוד" ותיאטרון "החאן"- לא חלילה כשחקן אלא כפועל במה, או בקיצור סבל. אחרי שנתיים מאומצות חזר לת"א ללימודי היסטוריה באוניברסיטה ובמקביל חילטר כקופאי הכי מהיר אי פעם בסינמטק וגם כמנקה שיקופיות בבית התפוצות, שעלה וצמח להיות מדריך מן המניין במוזיאון. אחרי תקופת העבודות הסטודנטיאליות היה תקופה קצרה מורה להיסטוריה בבי"ס תיכון, דוברו של ח"כ רן כהן ומזכיר סיעת רצ בהסתדרות. החל משנת 1987 עיתונאי בה"עולם הזה", מקומונים, ידיעות אחרונות ו"על המשמר". ממייסדי "מהדורה מרכזית" מהדורת החדשות של הכבלים ועם הקמת חברת החדשות של ערוץ 2 כתב לענייני משטרה, עורך ומגיש מהדורות בחדשות ערוץ 2 עד 2004. מאז יוסי מרצה באוניברסיטאות- מנסה ללמד בעיקר מה לא לעשות בעיתונות ואיך כדאי ורצוי לעשות את זה נכון. הכוונה לעיתונות וטלוויזיה כמובן.

ממתי בשכונה?

אני תושב השכונה כבר 5 שנים ואגור בה כל עוד שכר הדירה שאני משלם כאן סביר.

מה אתה אוהב בשכונה?

לא כל-כך אוהב אותה. היא נראית כמו שכונה טובה באשדוד רק בתל-אביב.

מה היית שמח לשנות? את המנגינה של כלי הרכב של ה"גזלנים" מול המתנ"ס.

למה היית רוצה להפוך את קולנוע דקל?

ל"סינימה פרדיסו", קולנוע פתוח שאפשר היה לראות סרטים באוויר הפתוח ולהתמזמז שוב במכוניות.

מה יהפוך את השכונה לעוד יותר טובה? ירידת מחירי הדירות

אם לא בבלי איפה הייתי רוצה לגור? מפחד להגיד כדי שלא יקראו לי יורד. תאילנד.

מה אנשים לא יודעים עליך? שהייתי "זמרת בארים אדומה" כמו שזוגתי מגדירה זאת. שניגנתי ושרתי במועדון בירושלים כשמאד רציתי אוכל חם.

מה יהפוך את השכונה ליותר טובה? אם יבוטל הפרוייקט של תשובה, יפזרו את ההתכנסויות הליליות של בני הנוער הצווחניים במרכז, ירחיקו אותה ממסילת הרכבת וייקרבו אותה למרכז ת"א יחד עם הירקון.

למי הייתי רוצה לפרגן בשכונה? רגע רצינות:לכל מי שעוסק כאן בחינוך הילדים ורואה בזה שליחות וייעוד.

* תגובת הבלוג: רגע, עד עכשיו לא היית רציני?! ** תגובת הבלוג נוספת: סינמה פרדיסו זה הסרט האהוב על הבלוג אי פעם, פנקולו אלפרדו!

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש