תושב השבוע - דר׳ גבי שחר, שאמנם טכנית אינו גר בשכונה אך היינו חייבים לפרגן לו על הקליניקה החדשה שפתח

מאת ארז רובינשטיין

אז נכון, טכנית הוא לא תושב השכונה, אבל לצידו עומדת העובדה שבתחילת הדרך דווקא חיפש דירה בשכונה, וב-20 השנה האחרונות הוא מגיע למרפאה שלו ברחוב בבלי חמישה ימים בשבוע. אני זוכר את המפגש הראשון שלנו עם דר׳ גבי שחר. איל (11) היה אז עולל צעיר וחולה. רצינו להגיע לתור אצלו כי כל אמהות השכונה המליצו עליו פה אחד, אך בדיוק מסיבה זו הוא הוא היה כל-כך עמוס והפסיק לקבל ילדים חדשים. אבל לא זה מה שיעצור הורים לחוצים, וקיבלנו טיפ לומר למזכירתו שמדובר במקרה חרום. תכל׳ס עם התינוק הראשון כל דבר מרגיש כמו מקרה חרום... זה עבד.

נכנסנו לקליניקה וכשהתיישבנו, היה נראה שהוא אחרי יום ארוך ומתיש אז שאלתי אותו: ״מה שלומך דוקטור?״. נראה היה שזה תפס אותו מעט בהפתעה, כנראה מכיוון שהיה מורגל להיות זה ששואל את השאלה הזו, עשרות פעמים ביום, והוא חייך ואמר טוב תודה. הצורה בה הוא בדק את איל, והשילוב של היסודיות יחד עם הנינוחות והביטחון שהוא השרה הבהירו לנו מעל כל ספק - הוא יהיה רופא הילדים שלנו.

לדר׳ שחר יש חלק לא מבוטל בגידול רבים מילדי השכונה, חלקם אצלו כבר דור שני. ״חוויה גדולה עבורי לטפל כבר בדור השני של משפחות שטיפלתי גם בהורים וכעת בתינוקות שלהם״ הוא אומר, וכשביקשתי ממנו לספר על מקרה מיוחד, הוא מתקשה לבחור אחד. ״אחרי 20 שנות עבודה במרפאה יש לי אינספור סיפורים מצחיקים/עצובים ואפילו מוזרים וקשה לבחור אחד. אני יכול לספר שלא אחת הורים מגיעים עם ילדים חולים ולבסוף יוצא שאני מאבחן את ההורה...״ הוא אומר בצניעות. וזה אולי נשמע משעשע, אבל אני אישית מכיר תושבת מהשכונה שהגיעה אליו עם הילד המשתעל שלה, ודר׳ גבי שחר הביט בה והבחין בבליטה בצוואר. לאחר שבדק אותה בעצמו, שלח אותה בדחיפות לרופא אף אוזן גרון ואכן אובחן אצלה גידול בבלוטת התריס. היא כיום בריאה ואסירת תודה. והיא לא היחידה. בשנים האחרונות הוכשר והוסמך לאבחן ולטפל בהפרעות קשב: ״השילוב הזה של התמחות ברפואת ילדים וההכשרה בטיפול בהפרעות קשב יכול לאתר סיבות הקשורות בבריאות שעשויות לבוא לידי ביטוח כבעיית קשב״. לאחרונה יזם את כניסתו של דר׳ עידו ווליניץ למרפאה, כאשר המטרה היא להרחיב את השרות, ולאפשר לו לעזור לילדים גם בתחום קשיי הקשב וכל מה שקשור בכך. כשאני שואל אותו מה הוא חושב על השכונה, הוא עונה שאחרי 20 שנה כאן מדי יום, זה מרגיש כמו בית שני שלו: ״שכונה כמו שלכם מזמינה יחסים אישיים ויודעת להעריך ולהוכיר את המאמץ והזמינות לאורך השנים״.

מרפאת הילדים בינתיים תפעל חמישה ימים ובקרוב תעבור לשישה ימים. הטלפון לפרטים: 03-5462646

לפרטים וקביעת תור במרפאת הקשב בצהלה, ניתן להתקשר ל 054-9119798 בנוסף, דר׳ שחר מזמין אתכם להתייעץ בפורום קשב ילדים באתר הבריאות כמוני, שם הוא משמש כאחד ממנהלי הפורום.

מסר לתושבי השכונה? ״נשאר לי לאחל לכולם שנה טובה ובריאות טובה סבלנות וסובלנות.״

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש