חנה זמר ייפתח לתנועה ב-1 לספטמבר, אשכול בתי כנסת חדש יוקם ועוד עדכונים

מאת ארז רובינשטיין

שוחחתי השבוע עם יעקב ירדני, יו״ר ועד השכונה ועם צביקה הדס, מנהל פרוייקט שיפוץ הכבישים המזרחיים של השכונה, בניסיון להבין כמה זמן צפוי הפרויקט להיארך ומה בדיוק התכניות. לפי מר הדס, המקטע שבין קוסובסקי (הפארק) ובין רחוב ירושלמי צפוי להיות סלול ופתוח לתנועה עם פתיחת שנת הלימודים ב-1 לספטמבר 2014. המקטע שלאחריו, מרחוב ירושלמי ועד רחוב בבלי (גן ישראלה - גן אנפה והצומח) צפוי יהיה להסתיים תוך חצי שנה והפרוייקט כולו, הכולל את המשך הכביש (הרב ניסים) עד לרב גורן, צפוי להסתיים בעוד שנתיים. מר הדס הדגיש בפניי את העובדה שראש העיר מקפיד מאד לשים את התושבים לפני הכל, מה שדי מקשה על הפרוייקטורים להרוויח, משום שעליהם להוסיף ימי עבודה ארוכים על שיפוץ מדרכות ישנות, הנגשה מלאה של העליות למדרכות ועוד. לדברי מר ירדני, התוואי הצפוי של הפרוייקט, נכון לעכשיו, הוא כדלהלן: הקטע מהפארק (קוסובסקי) ועד רחוב בבלי יהיה דו סיטרי. ברחוב בבלי יהיה אין כניסה אשר אמור למנוע מעבר כלי רכב מדרום (איילון/הרב גורן) לצפון (לתוך השכונה ולפארק). במפגש רחוב הרב ניסים והרב גורן יוקם צומת מרומזר אשר יאפשר לתושבי השכונה יציאה לאיילון, מה שלא קיים היום (כיום היציאה מאפשרת השתלבות עם הרב גורן מערבה ואינה מאפשרת נסיעה דרומה).

הרחובות יכללו שביל אופניים רציף מרחוב הרב גורן ועד הפארק ויכללו ספסלי ישיבה לאורך השביל.

בחלק הימני העליון של התמונה (מעט דרומית לפינת בבלי/הרב ניסים) יוקם מרכז מסחרי בגודל כ-3,000 מ״ר אשר יכיל שופרסל, ודרומית למרכז המסחרי יוקם אשכול של 3 בתי כנסת, במקום בתי הכנסת שייהרסו בגבעת עמל. לפי אנשי המכירות של פארק בבלי, הם מתכננים לפתוח את המרכז המסחרי כבר עם השלמת בנייתו של הבניין הראשון בעוד כ-4 שנים.

אם אכן התכניות הללו יישארו כפי שהן כיום (וכידוע, הכל פתוח עם העירייה והטייקונים), הרי שנראה כאילו השכונה עומדת בפני שדרוג חיובי שיוסיף עוד יציאה חיונית לאיילון ויוסיף עוד חנויות מסחר במרחק הליכה ובמיקום שלא אמור להטריד את מנוחת התושבים.

מה אתם חושבים?

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש
חיפוש לפי תגיות