עוד יוזמה מקומית מרגשת - מיטל פורסטר סלע אירגנה תרומת דם שכונתית

מאת ארז רובינשטיין

בניגוד לבנקים אחרים, מה שמפקידים הבנק הדם אינו צובר ריבית, ולעיתים יש מחסור במלאי הדם, בעיקר בתקופות של חגים וחופשות (בהן ממעטים לתרום דם) ולצערינו גם בתקופות של נפגעים רבים, כמו עכשיו.

למיטל פורסטר סלע, נודע דרך מקום העבודה שלה (Picaro) כי בבי״ח סורוקה יש מחסור במנות דם. היא ניסתה לארגן תרומות דם במקום העבודה, אך לא הצליחה לגייס 30 תורמים - המינימום שצריך כדי שמד״א ישלחו צוות התרמה לנקודה.

ביום שבת, כשנפגשה עם אמהות מהגן, וסיפרה שהיא מצטערת שלא הצליחה להרים את ההתרמה בעבודה, עודדו אותה לעשות את זה כאן בשכונת בבלי.

ואז, בדיוק כמו במקרה של עינת ורדי ואיסוף החבילות לחיילים, היא העלתה במוצ״ש פוסט בנושא, ותוך שעה תושבי השכונה מיהרו להירתם ליוזמה ולהתנדב לתרום דם במועד שייקבע.

למחרת בבוקר רתמה לעניין את בית דניאל, שתרמו אולם על אף שזה נפל על צום תשעה באב, אמיר כהן דרימון עזר לה להפיץ את המסר ואכן תושבי השכונה הגיע לתרום דם. מיטל אמרה שהיא ממש הייתה עם דמעות כשראתה את זה קורה. זו ההוכחה לכך שלא צריך לחכות לאף אחד - כל אחד יכול להרים את הכפפה ולארגן יוזמה מקומית, כי כל יוזמה כזו הופכת את השכונה למקום שעוד יותר נעים וכיף לחיות בו!

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש