העלינו תמונה משנת 1970 ותושבת השכונה זיהתה שם שתיים מחברותיה

האזעקות בימים האלו מחזירים את ג׳קי שכטר אחורה, לשנת 1967, עת שהתה גם אז במקלט בזמן מלחמת ששת הימים. אך זה לא הדבר היחיד שהחזיר אותה לימים עברו - כאשר נכנסה לבלוג שלנו, ראתה את התמונה שפרסמנו - תמונת שחור לבן של 3 אמהות צעירות ברחוב הזוהר.

מסתבר ששתיים מהמצולמות היו חברות טובות שלה. הכל החל כאשר עשתה קניות בסופר-מרקט שביהודה המכבי. בימים ההם לא היה סופרמרקט בשכונה עצמה, והייתה רק מכולת משפחתית ברחוב תוספתא (היכן שיש כיום סניף שופרסל אקספרס). בעת שעשתה קניות, שמעה שתי בחורות מדברות אנגלית, וכילידת לונדון, הציגה עצמה והצטרפה לשיחה. מעבר לשפה, לכולן היה עוד מכנה משותף - לשלושתן היה תינוק באותה העת, והן חיש מהר הפכו לחברות טובות. הצעירה בצד שמאל של התמונה הינה פיליס עודד, ילידת ארה״ב שגרה בשכונה משנת 1967 ולימדה אנגלית שנים רבות. הצעירה מימין, גם היא ילידת ארה״ב, היא תמר צדוק. לאחר ששני ילדיה של תמר גדלו מעט, הם עברו חזרה לארה״ב ושם היא גם נפטרה.

ג׳קי מספרת לנו שהיה לה מזל שבאותה התקופה פתחו סניף של טיפת חלב בשכונה (ברחוב ירושלמי), מה שחסך ממנה את הצורך להיגרר לטיפת החלב שברחוב דיזינגוף. ובימים האלו, זה לא היה סיפור כזה פשוט, מאחר וקו 14 עבר רק פעם בשעה.

כיום ג׳קי מתנדבת ב-AACI, עמותה המסייעת לעולים וקשישים אמריקאים וקנדים בישראל. יש לה 3 ילדים, היא חובבת מושבעת של ריקודי עם והיא עסוקה בעיצוב גלויות ואיורים ואם אתם רוצים להצטרף אליה לתחביב, היא יותר מתשמח:

״I am very busy with card designing and scrapbooking, etc. which I do

at home. If anybody is interested in joining me to sit and craft, with coffee of

course, they are welcome.״

דרך אגב, את הצעירה האמצעית בתמונה היא לא הצליחה לזהות, אז אם מישהו יודע במי מדובר, נשמח שתעדכנו אותנו.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש
חיפוש לפי תגיות