מחאת הורי בית הספר מסלימה - ביום שישי ה-27.6 ישובשו הלימודים לשעה

הנה המכתב שפרסמה הבוקר הנהגת הורי בית הספר בבלי-ירושלמי בעקבות פגישתם אמש.

הורי בית ספר בבלי-ירושלמי היקרים שלום,

הנדון: שיבושים בלימודים בבית הספר - ביום שישי, 27.6.2014

שלום לכם,

כידוע, בשבועות האחרוניםפועלים עשרות הורים מנהריה עד אילת, במאבק חברתי ארצי (המכונה "מאבק הסרדינים") בניסיון להשפיע על משרדי החינוך והאוצר ליישם לאלתר את החלטת ממשלה 3020 מינואר 2008 על הקטנת מספר התלמידים בכיתה וקביעת תקן המקסימום על 32 תלמידים ולהשפיע על ראשי הרשויות המקומיות לסייע בידי ההורים להקטין בפועל את מספר הילדים בכיתות בתי הספר היסודיים.

ברקע הדברים, מצויה החלטת שר החינוך ומשרד החינוך מהעת האחרונה, האוסרת על מימון של פתיחת כיתות לא תקניות בין אם במימון הרשויות ובין אם במימון משרד החינוך לצורך הורדת הצפיפות בכיתות הלימוד. החלטת הממשלה האמורה מ-2008 מציינת כי ההחלטה התקבלה מתוך רצון לאפשר למורה סביבת עבודה טובה יותר להובלת תהליכים חינוכיים מיטביים; ליצור זמן איכות בו ניתן יהיה לחזק את הקשר האישי בין המורה לתלמיד ולשפר את ההישגים הלימודיים וליצור אקלים בית ספרי נוח יותר שישפר את יחסם של התלמידים אל מוריהם ואת האווירה הלימודית בבית הספר. החלטת הממשלה, מהווה התחייבות ציבורית לשיפור החינוך בישראל, וכאמור - משרד החינוך, למגינת לב אזרחי ישראל,לא פעל בשש השנים האחרונות ליישמה.

בית הספר בבלי-ירושלמי שלנו, נהנה מצוות מורים נהדר בחסות המנהלת המסורה שרית פקרמן, מילדים נפלאים ומהורים מעורבים ופעילים. לאחרונה התבשרנו כי בשנת הלימודים הקרובה, כיתות א' החדשות ימנו כ-40 בכיתה; שכבת א' העולה לכיתה ב' תמנה בין 39-40 ילדים בכיתה; ארבע כיתות שכבת ב' העולות לכיתה ג' יצומצמו לשלוש כיתות בלבד אשר ימנו כ-39 תלמידים כל אחת; ועתה נראה כי עוד שכבה בבית הספר תצומצם.

אין מה להכביר מילים על הקושי הפיזי והפדגוגי בניהול ובלימוד כיתות צפופות כאלה, הן למורים והן לילדים, ועל עוגמת הנפש הרבה אשר תגרם לילדים שלנו מפירוקן של כיתות האם, אשר גובשו יחד במאמץ רב על ידי צוות בית הספר וההורים.

ההפגנה של כולנו ביום שישי הייתה יריית פתיחה מדהימה למאבק החברתי! בעקבותינו, יצאו עוד הורים לרחוב, ונערכו דיונים בכנסת ובממשלה על הנושא במהלך השבוע האחרון, עם שר החינוך ופקידי משרדו.לצערנו, משרד החינוך טרם הלך לקראת ההורים בנוגע לשנת הלימודים הקרובה. לפיכך, במקביל אנו מנהלים דיונים גם עם עיריית תל אביב על המצב בבית הספר שלנו.

כחלק מהמאבק הארצי והמאבק הפרטי שלנו, החליטה הנהגת ההורים בישיבתה ביום שלישי, 24.6.2014, לתמוך בשיבוש הלימודים ביום שישי הקרוב, ה-27.6.2014, כך שילדי בית הספר יגיעו ללימודים בשעה 09:00 במקום בשעה 08:00. נציין כי אנו מצטרפים לבתי ספר בכל הארץ אשר ישבשו את הלימודים וחלקם אף יפגינו.

כל העוסקים במלאכה מקווים שלחץ ציבורי וחברתי כה גדול מרחבי הארץ, ישפיע על מקבלי ההחלטות, ולכן אנו צריכים את המשך התמיכה של כל ההורים בניסיונות להיטב את מצב ילדנו בבית הספר. אן לשכוח כי מדובר בתהליך ציבורי צופה פני עתיד, אשר ישפיע על כל אחד ואחת מאיתנו - גם התינוקות וילדי הגן בהווה.

אנו מודים לכם מראש על התמיכה,

הנהגת הורי בית הספר בבלי-ירושלמי

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש