מוצפים במצופים? רגע לפני שקופצים לבריכה, אילנה לם מסבירה איזה מצוף בטוח ואיזה לא

פוסט אורח: אילנה לם

האם ידעתם שלא כל סוגי המצופים שקיימים אכן בטוחים לשימוש לילד שלכם? האם אתם יודעים מה עדיף: מצופי ידיים, מצופי גוף או אולי גלגל?

אולי תתפלאו לשמוע, אך לא מעט הורים מבצעים טעויות קריטיות בכל הנוגע לאביזרי בטיחות של ילדים במים, לא מתוך רשלנות חלילה, אלא פשוט מחוסר מודעות.

הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את המצוף המתאים ביותר לילד שלכם, כדי שתעברו את הקיץ בכיף ובבטיחות:

מצופי ידים משולשים אביזר הכרחי להליכה לים או בריכה עם קטנטנים שלא יודעים לשחות או חוששים ממים. המצופים קיימים בדרך כלל במספר גדלים - חשוב לבחור מצופים בגודל כזה שלא יחליקו מזרועות הילד. כדי להקל על הלבישה, מומלץ לנפח כשהם על זרועות הילד.

יתרון מצופי הידיים נותנים תחושת ביטחון ושליטה במים ומאפשרים את החזקת הראש מעל פני המים.

חסרון מגבילים מאד את התנועה בידיים.

טיפ - מומלץ להוריד אוויר בהדרגה מהמצופים בכל פעם שהילד מרגיש קצת יותר בטוח במים, בעיקר אם הוא מכניס את הפנים למים בחופשיות.

מצופי מותניים

בנויים מ-4 עד 6 קוביות קלקר המחוברות באמצעות רצועה המהודקת סביב המותניים. לא מומלץ לשימוש אצל ילדים מתחת לגיל 3 ובעיקר לא לילדים שחוששים להיכנס לבריכה או לים. מצופי מותניים נועדו בעיקר לילדים שמרגישים נוח במים, מסוגלים להחזיק את הראש מעל פני המים בכוחות עצמם ויודעים להתקדם במים בצורה אנכית בתנועות אופנים ברגלים.

חסרונות

המצופים לוחצים על המותניים.

לילדים ללא שליטה במים, המצופים גורמים לחוסר ביטחון במים בגלל ציפה מוגזמת של הרגליים והאגן ובעקבות כך נטייה של הפנים ליפול למים, מה שגורם לחוסר שליטה בהחזקת הראש מעל פני המים.

יתרונות

מאפשרים חופש תנועה מלא לידיים ולרגליים (לילדים שיודעים להתנועע איתם במים). נותנים לילד תחושה אמיתית של מים.

מצוף הכריש SWIMFIN

מצוף מותניים אשר עוצב בהשראת סנפירי הגב של הכרישים. בניגוד למצופים הקיימים, המעכבים את השחיין הצעיר בתנוחה הלא נוחה שהם כופים על הגוף, מצופי הכריש תומכים בתנועה, מסייעים לילד לכוון את עצמו בקלילות ומייצבים אותו, כך שהילדים נהנים מתחושת ביטחון, שליטה וחופש פעולה.

גלגל - עשוי מקלקר או פלסטיק

חסרונות בלבד! אינו מומלץ ואינו בטיחותי מאחר וישנה נטייה להתהפך. לא מעט מקרי טביעה קרו בעקבות ילדים שהתהפכו עם הפנים למים, ללא יכולת להתהפך חזרה. הגלגל מגביל את התנועתיות של הידיים והרגלים ומרחיק את פני הילד מהמים.

הליכון תינוקות מתנפח למים

ההליכון כולל משענת גב אחורית ולעיתים גגון המגן מפני השמש. מסוג המצופים שמקרבים את הילד לשמים ולא למים...

בננה (אטרייה, נודל)

הבננה איננה תחליף למצופים.

היא בעיקר מומלצת לתרגול תחושת שיווי משקל ומצבי ציפה שונים ומאפשרת מגוון עשיר של משחקים.

אם הילד מעל גיל 5, הכי מומלץ לרשום אותו לשיעורי שחייה לפני תחילת הקיץ – ככה הוא לא יזדקק למצוף ויגיע מוכן ועם תחושת ביטחון לעונת הרחצה והקייטנות.

שיהיה לכולנו קיץ בטוח וכיף במים!

------- ------- -------

אילנה לם, תושבת השכונה, הקימה ומנהלת את מרכז לם ללימודי שחייה ושחרור מחרדות מים בקאנטרי דקל.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש