תושבות השבוע: שי ומאי, התאומות הבייביסיטריות המיתולוגיות של השכונה

צמד התאומות שי ומאי (או מאי ושי) זכו להיכנס לפנתיאון השכונה עוד לפני שמלאו להן 12 שנים. במשך שנים השתיים טיפלו ביותר ילדים ממרי פופינס... והן ככל הנראה היו המצרך הכי מבוקש בשכונה באותה התקופה. כן, אפילו יותר מנדנדה פנויה בגינת טולדנו. יום הגיוס שלהן הותיר חלל שלקח זמן למלא. שי התגייסה לחיל האוויר ומאי לממר״ם (עדיין על מדים). החדשות הטובות הן שבקרוב שי כנראה תתחיל ללמוד חינוך, כך שאולי בעוד כמה שנים נזכה לראות אותה שוב מרעיפה אהבה וחיוכים על הילדודס של השכונה, ולמי שלא יכול לחכות, היא גם פותחת קייטנה ביתית בחופש הגדול (פרטים בקרוב).

את הראיון ערכנו בנפרד, ואנחנו מציינים את זה כי התשובות נראות כמעט מתואמות. אולי הן תאומות זהות אחרי הכל.

מה את הכי אוהבת בשכונה?

שי: השכונה מדהימה - שיש אנשים טובים שאומרים שלום ועוזרים כשצריך. אני תמיד קוראת לשכונה כמו כפר בתוך עיר. אווירה של ישוב ורק 10 דקות מכל האקשן.

מאי: את העובדה שהיא בתוך תל-אביב, אבל היא מרגישה כמו יישוב. את הקהילתיות, שכולם מכירים את כולם. כשהתגייסתי אמרתי שאני מכפר בבלי...

מה היית משנה?

שי: שיהיו יותר אירועים ופעילויות קהילתיות. מאי: הייתי עושה יותר דברים של כל השכונה יחד, להרים פרוייקטים, אירועים, התרמות - לקחת את זה צעד אחד קדימה.

למה היית הופכת את קולנוע דקל? מאי: הייתי הופכת אותו למרכז לילדים מכל הגילאים, מתנ״ס עם חוגים לקטנים וגדולים, חוגי השערה ודברים חינוכיים, שהגדולים ירצו לצאת לשם בערב, והקטנים ירצו לבוא אחרי הגן/בי״ס.

אם לא לגור בבלי, אז איפה? שי: באיזה שהוא ישוב ברמת הגולן, בצפון. אני אוהבת את המשפחתיות, שאתה מרגיש שאתה חלק מקהילה ולא סתם עוד אחד ממיליון אחרים ברחוב.

מאי: ביישוב קהילתי, לא רחוק מתל-אביב. איזה מושב. לא יכולה לחשוב על דוגמא, אבל יש איזה מושב שממתין לי ואני אדע כשאגיע לשם.

מה לא יודעים עלייך? שי: עפתי מטרקטורון ליד תהום במרכז אמריקה וכמעט לא חזרתי משם... וגם הצטלמתי עם עכביש טרנטולה על הראש.

מאי: עשיתי עם חברה טיול ים אל ים, טיול רגלי בן 3 ימים מחוף אכזיב ועד הכינרת. פגשנו המון אנשים מעניינים בדרך, אחד מהם דרוזי נחמד שלימד אותנו להכין שמן זית ומי נביעה קפואים בטעמים מהטבע.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש