לפני 35 שנה תכננה העירייה להקים מגרש כדורגל מזרחית לשכונה

מאת ארז רובינשטיין

השנה היא 1979 ובינואר החליטה הנהלת העירייה להקצות שטח של 18 דונמים על מנת להקים מרכז ספורט ובריכת שחייה לתושבי השכונה. מזכיר העיר, יעקב הדר, הוא הממונה על הפרוייקט. אך אז מגלים התושבים כי אגודת בית״ר, ללא כל אישור רשמי או רשיון, החלה להכשיר שטח להקמת מגרש כדורגל בצמוד למקום המיועד למרכז הספורט.

באותה התקופה המצב הפוליטי בעירייה נטה בבירור לכיוון בית״ר: סגן ראש העיר, אריה קרמר, היה פעיל בבית״ר, ומנכ״ל בית״ר היה לא אחר מאשר יעקב הדר, מזכיר העיר. אך תושבי השכונה לא ויתרו וגילו התנגדות נחרצת. מאות מתושבי השכונה חתמו על עצומה שהופנתה לכל חברי מועצת העיר, על מנת למנוע את הקמת המגרש. חבר הוועד, אהרון גפן, טען כי העירייה לא התחשבה במכתב ההתנגדות תושבי השכונה, וכי ראש העיר סירב לקבל לדון עם נציגי התושבים בנושא.

בגילוי דעת שפירסם ועד הפעולה של שכונת בבלי נכתב כך: ״הקמת מגרש כדורגל מעבר לפסי הרכבת בשיכון בבלי בתל-אביב מסכנת את חיי ילדינו. על-כן לא נניח להנהלת העירייה לבצע את זממה ולהקצות מגרש לאגודת בית״ר ולכל אגודה אחרת.״

מעבר לנושא הצפיפות בשכונה, שנגרמה בגלל קולנוע דקל והקירבה לפארק, תושבי השכונה חששו כי ילדיהם יחצו את פסי הרכבת כדי להגיע למגרש, ויסכנו בכך את חייהם. ועד הפעולה ערער בפני ועדת בניין ערים על החלטתה להקצות לבית״ר את המגרש, ששימש כרזרבה קרקעית יחידה להקמת מרכז קהילתי בשכונה.

השמועות אמרו כי התנגדות התושבים להקמת מגרש הכדורגל תביא לביטול הקמת מרכז הספורט כולו. הסוף כאמור ידוע - מגרש כדורגל אין. מרכז ספורט עם בריכה יש ויש, אבל הוא לא בדיוק משרת את תושבי השכונה, אלא אם הם רכשו מנוי.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש
חיפוש לפי תגיות