תושב השבוע: מוריס רוטהולץ - הבעלים של אלקטרו בבלי מזה 35 שנים

כל מי שנכנס לחנות של מוריס, יודע לספר שמדובר באיש צנוע ונעים הליכות שתמיד מחייך. אז הנה כמה פרטים על האיש שמתקן לתושבי השכונה את מכשירי האלקטרוניקה למעלה מ-35 שנה! מוריס שירת 3 שנים בשארם, ואח״כ שירת 15 שנים לא פשוטות במילואים, כמודיע נפגעים אצל קצין העיר. הוא אב ל-3 ילדים וסבא גאה לנכדה בת 5 חודשים. הוא עבד כטכנאי בטושיבה, ולאחר שזו פשטה רגל, החל לתקן מכשירים אלקטורניים וטלוויזיות לחנויות ולקוחות פרטיים. בשנת 75 לערך פתח מעבדה ליד תחנת הדלק וב-1978 פתח עם שותף את אלקטרו-בבלי במרכז המסחרי (קולנוע דקל דאז). בין השאר הייתה להם את אחת מספריות השכרת סרטי וידאו הראשונות בעיר.

תושב השכונה מאז: שנת 1965

מה אתה הכי אוהב בשכונה: את הקהילה, בית הכנסת, המתנ״ס. זה מאד נח ושכונתי. כיף לפגוש מדי יום את האנשים שאתה מכיר מהשכונה וכמובן הקירבה לפארק והעובדה שהשכונה קרובה לעיר - היא בתוך העיר אך מחוצה לה.

מה היית משנה בשכונה: הייתי מחדש את המרכז המסחרי, שיהיה יותר נעים לפקוד אותו. הוא מאד מיושן. גם את תחנת המוניות הייתי מעביר למקום פחות מרכזי וגם הייתי פותח את החניון התת קרקעי מתחת לקולנוע, כדי לפתור את מצוקת החנייה שיש כאן.

למה היית חולם להפוך את קולנוע דקל: לא למשהו מסחרי. הייתי מכניס משהו עם טבע, ירוק, מים, בשביל הנשמה.

אם לא היית גר בבלי היית גר ב:

מחוץ לעיר, באיזה כפר או מושב. אני אוהב את השקט. משהו רגוע על שפת הים, לשבת ולבהות בים - זה ממלא לי את הבטריות.

מה לא יודעים עליי: את אשתי הכרתי כשבאתי לתקן לה את הטלוויזיה... ממש כאן בשכונה. כנראה שתיקנתי ממש טוב, כי שנה וחצי אחרי כבר היינו נשואים.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש