דרכי הגישה הצפויים לפרוייקט פארק בבלי

מאת ארז רובינשטיין

זה לא סוד שעם הקמת שכונת בבלי בסוף שנות ה-50 לא ממש צפו את הצמיחה המואצת שלה. אילו היו מתכננים את השכונה כפי שמתכננים שכונות היום, כנראה שכבישים היו רחבים יותר ודרכי הגישה אל ומהשכונה היו יעילים יותר. אולי. תוסיפו לכך את גל העלייה של המשפחות הצעירות ששוטף את השכונה בעשור האחרון והביא לגידול משמעותי במספר התושבים והרכבים ותבינו למה יש תחושה של צפיפות קלה, בעיקר בבקרים.

זאת הסיבה שכאשר פורסמו הכוונות להקים מגדלים באיזור גבעת עמל ב׳, ועד השכונה עשה ככל יכולתו לעכב את הפרוייקטים בוועדות השונות. זה אכן הצליח במשך מספר שנים מספר, אך כפי שניתן לראות, העבודות על המגדל הראשון של פרוייקט פארק בבלי של תשובה יצאו לדרך.

ההשפעה על הצפיפות התחבורתית די ברורה: 2500 יחידות דיור יביאו איתם אלפי רכבים חדשים על אותו תוואי שטח מוגדר. לכן, נציגי השכונה דרשו בזמנו ניתוק תחבורתי מלא בין המגדלים החדשים ובין השכונה, אך ללא הועיל. לפי מר יעקב ירדני, יו״ר ועד השכונה, בבוררות בוועדה המחוזית לא התקבלה דרישה זו והוועדה קבעה את הכניסות לפרוייקט החדש:

1. כניסה מרחוב הזוהר

2. כניסה מהרב גורן (אמורים להקים צומת מרומזרת מול מגדלי YOO)

3. סגירת המעבר בין השכונה והפרוייקט ברחוב הרב ניסים.

המשמעות של סעיף 3 הינה גם סגירת אפשרות היציאה מהשכונה דרך הרב ניסים לרחוב הרב גורן, אך יותר חשוב מכך, המשמעות היא שתושבי הפרוייקט לא יחצו את השכונה ולא נהפוך להיות שכונת מעבר בין האיילון לפארק.

כפי שהדגיש באזני מר ירדני יו״ר, את ההחלטה הזו קיבלה הוועדה לפני שנים וחשוב שנעמוד על המשמר ונוודא שהעירייה ותשובה אכן פועלים לפי החלטה זו, ולא ״שוכחים״ אותה בטעות תוך כדי קביעת עובדות אחרות בשטח.

היום ביקרתי בפרוייקט והתעניינתי בין השאר בדרכי הגישה. לדברי אשת המכירות, יהיה כביש גישה הולנדי למגדל הראשון (זה שחופרים בשטח שלו כעת) אשר יסלל בצמוד לבניינים בתחילת רחוב בבלי. כמו כן הוסיפה, רחוב הרב ניסים ושטיינמן, שעוברים עכשיו פיתוח והרחבה משמעותיים, יהיו דו-סיטריים לכל אורכם, ותהיה גישה מרחוב הרב גורן (הלכה) לתוך השכונה ולהיפך - דברים המנוגדים למה שמר ירדני אומר שהוחלט. אנחנו מבטיחים להמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בהתפתחויות.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש
חיפוש לפי תגיות