כבשים בשכונת בבלי? ארז רול מספר על התמונה שצולמה לפני 41 שנה

מאת ארז רובינשטיין

הכל החל כשעינת פלונסקר שלחה לנו תמונה שמצא בעלה, ישראל. העלינו את התמונה בעמוד הפייסבוק (כאן) ובקבוצת הפייסבוק (כאן) וביקשנו מכם לנחש איפה היא צולמה. חשבנו שאולי הכבשים על הגבעה יטעו אתכם, אבל חיש מהר עלו התושבים הוותיקים (וגם החדשים) על כך שמדובר בגן אברמוביץ׳ (המוכר גם בשם גינת פעמוני) מול בית הספר, בין הרצוג 10 ופעמוני 2. ארז רול מספר לנו שאת התמונה צילמה אמא של ג׳קי פיטשון (בחולצה הלבנה מימין). באמצע, בחולצה השחורה עומד ארז (אחיו של גילי מהחנות של רול) ובחולצה האדומה זה ציון (צ׳ינו) בסון. התמונה צולמה בשנת 1973 והילדים בתמונה היו המחזור הראשון בבית הספר בבלי, שקרוי היום בי״ס בבלי ירושלמי. במשך 3 שנים, מכיתה ד׳ ועד כיתה ו׳ הם היו השכבה הבוגרת בבית הספר... המחנכת שלהם, שזכורה לטובה כיחידה במינה, הייתה דבורה בן-חור והמנהל היה יעקב רוזנפלד.

ומה לגבי הכבשים אתם בטח תוהים? אז מסתבר שהן היו שייכות לבדואים אשר התגוררו באוהל ענק מעבר לפסי הרכבת, היכן שעוברים היום נתיבי איילון!

גם לכם יש תמונות נוסטלגיות שצולמו בשכונה? שילחו לנו! ובינתיים, אתם מוזמנים לקפוץ לגן אברמוביץ׳ (גינת פעמוני) ולמצוא שם את הגת העתיקה.

הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש