אשת החודש - לירון אפל ירקוני

(להמשך קריאה לחצו כאן >>) לירון שלנו גדלה בפתח תקווה ובצבא שירתה כקצינה בחיל האוויר. כיום היא יועצת משפטית ומנהלת אופרציה עסקית בהייטק ובחברות גלובליות. לירון נשואה לעו״ד עידו אפל, מאמן נבחרת הנוער של ישראל בשחיה. (חתירה, בטן, גב - סגנונות שחיה, למי שלא פיצח את הרמז). יש להם בת ושני בנים והם תושבי השכונה מ-2010, אבל כנראה זה מדבק, כי גם אחותה ואחיה גרים כאן גם בבבלי יחד עם המשפחות שלהם. תוסיפו על זה את החברים והחברות שרכשה ושהם כיום כמו משפחה, ויש לנו ממש שבט ירקוני על גדות הירקון. מה את הכי אוהבת בשכונה? ״שתמיד יש למי לחייך ברחוב, תמיד יש עם מי לדבר, יש הכל מהכל וסה״כ כולם בעניין של לעזור אחד לשני ומדברים בגובה העיניים. יש קרבה מאוד גדולה ולא ברורה מאליו בין א. נשים. יש לי תמיד שיחות מפתיעות ומרתקות במקומות הכי לא צפויים בשכונה.״ מה לא יודעים עלייך? ״במשך שנים ביקרתי הרבה באפריקה, במסגרת עבודה בחברת תקשורת בתחום הלווין. באחת הנסיעות ביקרתי בבית בנו של נשיא אתיופיה, שכלל כל מיני חיות בר אקזוטיות.״ מה שלירון לא סיפרה לנו וה״חברים״ שלה נידבו בשמחה, זה ששמה האמצעי הוא צילה. תנו לזה לשקוע רגע. כמו כן, כילדה היא שרה על במה, בצרפתית! ועוד פרט מעניין מאד ששמור במערכת כדי שנוכל לסחוט אותך בהמשך. אז נמשיך? כל מי שמכיר את לירון יודע שהיא אוהבת מוזיקה ואוהבת לכתוב, אוהבת קהילות, אוהבת יוזמות ובעיקר לדבריה ״אוהבת לעשות חיבורים שגורמים לדברים לקרות.״ אבל איך הכל התחיל? מסתבר שהקבוצה המגובשת שאחראית למרבית היוזמות בשכונה כיום לא הכירו אחד את השנייה לפני המאבק על הזזת השלוחה. למי שלא זוכר, העירייה החליטה לבנות את שלוחת בית הספר במרכז הגינה ולהשתלט על הרבה מהשטחים הציבוריים שם, מה שהיה הורס את הגינה המרכזית של השכונה. קבוצה חרוצה של תושבים הקימה צוות מאבק, שכלל גם אנשים המנוסים בתכנון ערים, אדריכלים ועוד. לאחר מאבק קולני והתנגדות עזה של פקידי העירייה להתגמש, היה זה לבסוף אסף זמיר שנעתר לקול המחאה בפגישה טעונה עם התושבים, והשלוחה הוזזה לקצה המזרחי של השטח, תוך פגיעה מינימלית במתקנים ובגינה עצמה. בצוות המאבק הייתה גם אתי אברהמי אשנר, ומאז הן הפכו ל-power couple של השכונה, ממש מנוע דוחף שיוזם ומניע שלל אירועים: רונדו כיתות א׳, מימונה, מסיבת סילווסטר, מסיבת 60 של בבלי, קישוט מעליות בסוכות, חלוקות מזון לקשישים, הרצאות להורים, הדלקת נר בחנוכה, הרצאות העשרה בזום להורים ועוד ועוד ועוד... אה, והיא גם בהנהגת הורים של בית ספר בבלי. בקיצור, כמו שחברתה דנה גל-אלטבאואר קוראת לה: וונדר וומן מקומית.

מה הפינה האהובה עלייך בשכונה? ״הפארק וכל פינות החמד שלו, אבל לאחרונה הקפה במרכז הקהילתי הפך למקום שמאוד חביב עליי.״ מה הכי חסר לך בשכונה?

״פיצריה!״ כאילו שלא חסר לה זמן, לירון שרה במקהלת בבלי והחברים מספרים שהיא כנראה רוצה להיות זמרת בגלגול הבא... לאחרונה אימצה כלב ושמו בורדו. כששאלתי מה פשר השם המיוחד, אמרה שלאחותו קוראים ג׳יין והם קרויים על שם להקת ג׳יין בורדו. אז לירון, המון תודה בשם תושבי השכונה, כל הכבוד ושרק תמשיכי כך!


הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש