איש החודש - עו״ד רמי ביאזי

עו״ד רמי נולד בירושלים והיה בכיתה א׳ כשפרצה מלחמת שש בירושלים. בהמשך עברה משפחתו ליפו אך ה״מבטא״ הירושלמי נשאר ומסגיר אותו עד היום. כששואלים אותו אם הוא ירושלמי הוא מעדיף לענות תל-אביבי, כי מאז גיל 16, נפשו נטועה חזק בתל-אביב ובשכונה. אף על פי כן, יש משהו שהוא דווקא שמר בקנאות מילדותו וזו אהבתו הגדולה לבית״ר ירושלים. אגב, בדקתי, הוא לא נמנה על הקומץ… מי שעוקב אחרי הפוסטים שלו בפייסבוק, מגלה מספר סיפורים משובח שלא פוחד לומר את דעתו על כל נושא, מאקטואליה ועד בישולים, ותמיד בחן ובהומור. אפרופו אוכל, השותף שלו ב-20 השנים האחרונות גילה לי שרמי הוא איסטניסט בכל הנוגע למזון, ואם מישהו יעז לגעת לו בסנדוויץ׳, רמי כבר לא יאכל את זה… אגב, זו לא השריטה היחידה שלו. רמי חולה על אופנועים כבדים, ובכל פעם שהוא רוכש אופנוע חדש, הוא שולח אותו לצביעה אישית. את האחרון צבע באדום בוהק למורת רוחם של חבריו ליציע של בית״ר. בברנז׳ה של עורכי הדין הוא נחשב לאושיית רשת. כבר למעלה מ-30 שנה הוא בעלים של משרד עורכי-דין המתעסק בתיקי גירושין, ירושות, עזבונות וצוואות. פעם, כשלקוחה הגיעה למשרד וסיפרה שסבתא שלה נפטרה, נפלט לו ״איחולי״ במקום ״תנחומי״, כנראה בגלל שבתת-מודע ידע כמה נכסים היא עתידה לרשת… כיום מכהן כסגן יו״ר הועדה הארצית של לשכת עורכי הדין לענייני צוואות, ירושה ועזבונות. בעבר מונה כתובע בבית הדין המשמעתי של לשכת מחוז ת״א וכבורר.

לרמי 3 ילדים, הבכור חייל מצטיין ועוד שתי בנות שלמדו בבבלי-ירושלמי וכיום לומדות בעירוני ד׳. הוא נשוי למירה, מחנכת וסגנית מנהלת בבי״ס ארן בשכונת ל׳. כששאלתי אותו לגבי עבודות הנגרות שהוא מפרסם מדי פעם, ענה ״מכיוון שהעבודה שלי מצריכה הרבה עיסוק בקריאה וחשיבה, כשאני בא הביתה אני רוצה לפרוק מתחים ולכן פיתחתי תחביב של נגרות ועבודות מסגרות״. במסגרת התחביב הזה רמי בנה בגינה בריכת דגים, מפל מים, מטבח חוץ, נדנדה, אומגה לילדים ועוד. כשעשה שיפוץ בבית, הזהיר את בעלי המלאכה ״נכון שאני גר בבבלי ואני עורך דין אבל כדאי שההצעה שלך תהיה הוגנת״. בדיעבד התברר לו שזה לא תמיד עשה עליהם רושם, או כמו שהאינסטלטור התוודה בסיום העבודה ואמר לו ״בחולון בחיים לא הייתי יכול לנקוב במחיר שלקחתי לך...״.


אל השכונה הגיעו לאחר שאשתו קצה במצוקת החניה שבמרכז ת״א. הוא לא ממש הכיר את השכונה, ושמע פעם מפי לקוחה שהיא גרה ״בשכונת היוקרה בבלי״. לאחר שעבר לשכונה הבין ש״היוקרה היחידה היא באיכות התושבים, אלו שנלחמים קשה כדי לגור בה כדי לאפשר לילדים חינוך טוב, ליהנות מקהילה חמה ותומכת ולהיות קרובים לפארק הירקון הנפלא על כל מעלותיו״.


לדעתו התדמית של השכונה כלפי חוץ רחוקה מהמציאות, והשישוק הכי מעיד על כך עם מגוון המאכלים הרב שמצביע על ההטרוגניות המשמחת של השכונה לדבריו, דבר אשר תורם לביקוש הרב למגורים בשכונה.


רמי כיהן מספר שנים כחבר בהנהגת הורים של בי״ס בבלי-ירושלמי, הוא משתתף קבוע במירוץ בבלי (כצופה ומעודד מהצד…) ובמשך שנים ניסה לרתום את הרשויות למנוע את סיבוב הפרסה שעושים נהגים מחוץ לשכונה ומסכנים את החוצים בצומת הרצוג הזוהר. כיום יש שם שלט שלא ממש עוזר.


לסיום, בקשה אישית של רמי מנהגים שיוצאים בבוקר מהשכונה וממתינים לרמזור בהרצוג/נמיר: ״הייתי שמח אם היו מצפצפים פחות״.


הצטרפו לקבוצת Bavlihood בבליהוד בפייסבוק לראות עדכונים חדשים.

פינת הנוסטלגיה
תושבת החודש